top of page
  • Writer's pictureInese Pētersone

Visi uz “Salidojumu” Cēsīs!

Cēsu Izstāžu namā no 7.jūnija līdz 7.jūlijam apskatāma Vitas Valdmanes keramikas izstāde “Salidojums”.


Vitas Valdmanes izstādes "Salidojums" anotācijā rakstīts, ka putni esot dievu vēstneši , tie nodrošinot saiti starp debesīm un zemi.

Nav īsti skaidrs, kur - debesīs vai zemē , un kas īsti - dievs vai velns - slēpjas darbu smalkajās detaļas, bet viens gan ir skaidrs - māksliniece tās pārvalda perfekti! Smalka formu, izcila faktūru meistare, kuras darbos katrai vissīkākajai detaļai, faktūras elementam, piemīt vienlaikus neparasts vieglums un nozīme koptēlā.

Iztēle, profesionāla meistarība, mīlestība un humora izjūta - tāds varētu būt Vitas Valdmanes darbu īsais raksturojums.

Mākslas zinātniece Baiba Eglīte par Vitas Valdmanes radošo darbu saka: “Putni, kukaiņi, abinieki, sēnes… Bez vārdiem runājošā dabas dzīve ir Vitas mākslas valstība. Varbūt mums nepatīk blusa, ērce vai zirneklis, tomēr katram radījumam ir sava vieta un uzdevums lielajā dzīvības ķēdē. Visa apkārtējā daba – jebkura radība – faktiski ir savstarpēji sasaistīts informatīvs lauks. Šajā likumsakarīgā saistībā cilvēks nebūt nav pārāks par vissīkāko radījumu, kaut aizmirsis dabisko kopsakarību.”


Tiekamies Cēsīs!13 views0 comments

Recent Posts

See All

John Hirschi Family Artist in Residence

Midwestern State University (MSU Texas) – Juanita and Ralph Harvey School of Visual Arts Art Department (Ceramics) Dates of Residency: August 2024 to August 2025 (one year minimum, with the possibilit

Comments


bottom of page