top of page
LKA.png
Anchor 2

“Latvijas keramikas mantojums – darbnīca “Baltars” 

Latvijas Keramikas asociācija ar VKKF atbalstu īsteno izglītojošu programmu keramikā, kas ietver gan plašākai publikai atvērtas lekcijas, gan praktiskas nodarbības radošajās darbnīcās skolu audzēkņiem.

Ceturtdien, 20.oktobrī, LMMDV jaunajā korpusā notika atvērta lekcija visiem interesentiem  “Latvijas keramikas mantojums – darbnīca “Baltars””. Lekcija ietvēra informāciju par “Baltaru”, māksliniekiem, kuri darbnīcu izveidoja, par “Baltara” nozīmi mūsu kultūrā. Lektore Inese Pētersone, LKA.

Lai izglītojošais pasākums Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā  par "Baltara" darbnīcu būtu pilnīgāks, uzskatāmāks, lekciju papildināja jau iepriekš atvērtā izstāde - Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas keramikas nodaļas audzēkņu porcelāna apgleznojumi - "Baltara" darbnīcas šķīvju kopijas.

Izstāde izvietota jaunās ēkas vestibilā - katru atnācēju sagaida vitrīnās izliktie darbi. Paldies RDMV par iespēju sarīkot šādu izstādi un LMMDV par ekspozīciju!

Noslēgumā 21.10. - radošā darbnīca, kas vienlaikus bija arī Daces Blūmas (LKA), keramiķes, "Dekolservisa" galvenās mākslinieces un tehnoloģes, izcilas porcelāna apgleznotājas, meistarklase par dekolu izmantošanu porcelāna trauku dekorēšanā. Tematiski meistarklase saistīta ar "Baltara" tēmu - audzēkņi veidojuši savas kompozīcijas šķīvju apgleznojumam, iespaidojoties no "Baltara" mākslinieku daiļrades.  

Paldies visiem, kuri piedalījās, palīdzēja un organizēja, paldies par atbalstu VKKF.

Īpaši – PIKC LMMDV keramikas nodaļai un tās vadītājai Vinetai Trumpeniecei. Brīnišķīga skola ar skaidru nākotnes vīziju, pārliecinoši strādājošu keramikas nodaļu, kas beidzot uz palikšanu kopā ar citām skolas nodaļām atgriezusies Alejas ielā.

Lekcija par porcelāna ražošanu Rīgā

Piektdien, 23. septembrī  RDMV keramikas nodaļā  viesojās Iliana Veinberga, mākslas vēsturniece, dizaina vēstures pētniece un Rīgas Porcelāna muzeja direktore, ar brīnišķīgu lekciju par porcelāna ražošanu Rīgā.  Paldies audzēkņiem un pedagogiem, interesentiem, kuri atrada laiku lekcijai, viņu ieinteresētībai un lektores profesionalitātei. Patiesi novērtējam! 

Bija arī iespēja iepazīties ar grāmatām, kas stāsta par porcelāna rūpnīcu, tās māksliniekiem, paturēt rokās seno Kuzņecova porcelānu un rūpnīcā 60-tajos gados ražotos traukus. 

Tagad uzdevums 3.un 4.kursam - viņu piedāvājums dekoliem rūpnīcā ražotajiem traukiem,

Pasākumu ar VKKF atbalstu īsteno Latvijas Keramikas asociācija.

Latvijas Keramikas asociācijas biedru un potenciālo biedru tikšanās LU Botāniskajā dārzā

18.08. LU Botāniskajā dārzā atklājām keramikas izstādi “Runā ar mani!”

Palmu mājas priekšā nu visu divdesmit autoru veikums apskatāms arī Rīgā. Labi darbi, brīnišķīga vieta un atmosfēra.

Tomēr šis bija tikai viens no tikšanās iemesliem. Tā bija arī iespēja jebkuram keramiķim uzzināt vairāk par mums, noskaidrot, kā asociācijā iestāties, kādi ir LKA tālākie plāni, un kas jau paveikts.

Tikšanās bija ļoti veiksmīga. Tik daudz smaidošu un priecīgu cilvēku kopā sen nebija izdevies redzēt! Un izskatās, ka asociācija ir ieguvusi vairākus jaunus biedrus!

 

LKA biedru foto